Семінар-практикум "Теремок" лютий 2021

«Вмійте щодня відкривати перед дитиною щось нове, і відкривати так, щоб навколишній світ заграв перед нею всіма барвами веселки. Завжди залишайте щось недоказане, щоб дитині не раз хотілося повернутися до того, про що вона дізналася», - писав В.Сухомлинський.

У  ЗДО «Теремок» пройшов семінар-практикум «Інтеграція пошуково-дослідницької діяльності з різними видами діяльності дошкільників», який підготувала та провела досвідчений вихователь Мартиненко Валентина Миколаївна. Надзвичайно важливим є формування у дітей дошкільного пізнавального інтересу. Головне завдання вихователя - створити оптимальні умови для прояву пізнавальної активності всіх дітей і кожного вихованця зокрема. Для цього потрібно виховувати пізнавальні інтереси і потреби, вчити оволодівати загальними способами дій при розв’язанні практичних або пізнавальних завдань, поступово підводити дошкільнят до самостійного їх вирішення. При цьому дорослий має спрямувати пізнавальну активність дітей на конкретні предмети та явища.  Неабияку роль тут відіграють спостереження та досліди, що повинні носити ігровий характер і фіксуватися у формі ілюстративних робіт. Учасники семінару мали змогу не тільки спостерігати за дослідами Валентини Миколаївни, а й брати в них активну участь. А це, повірте, завжди цікаво, вихователь не перший десяток років працює над проблемою «Пошуково-дослідницька діяльність в ЗДО» і має свої доробки. Присутні гості ще раз переконалися, що широке використання дитячого експериментування у різних сферах життєдіяльності дошкільників дає змогу максимально реалізувати потребу наших вихованців у нових враженнях, знаннях, самоствердженні. Дякуємо за позитивні емоції!