Семінар "Ромашка" 30 грудня 2020 р.

Одне із завдань вихователів – мотивувати дошкільників до створення прекрасного своїми руками. 30 грудня 2020 року на базі Смолінського дошкільного закладу №3 «Ромашка» відбувся майстер-клас «Розвиток творчих здібностей дошкільників засобами нетрадиційного малювання», який провела вихователь старшої групи Лазуткіна Наталія Віталіївна.
У закладі створено арт-студію «Пальчики-малювальчики» для гурткових занять юних художників, яка функціонує на засадах: позитивної мотивації вільної творчості експериментування. Учасників майстер-класу ознайомили з виставкою дитячих малюнків, які демонструють прийоми нетрадиційного малювання.
Саме в арт-студії Наталія Віталіївна поділилася із вихователями закладу сучасним підходом до розкриття творчого потенціалу дітей дошкільного віку під час гурткової роботи, виховання дошкільників нестандартними та нетрадиційними прийомами творчості. Поряд із традиційними пензлями для малювання, акварельними та гуашевими фарбами, дітям на заняттях запропоновано використання таких матеріалів і предметів для вільної діяльності: штампи із овочів (картопля, буряк, морква, болгарський перець, гриб шампіньйон); трафарети (картон, пластик, монети, канцелярські скріпки); ватні палички, поролон, кисті різної жорсткості; опале листя різних дерев різної форми та величини, пір’я; зубна щітка; коркова та пластикова пробки; воскова свічка, нитки; зім’ятий папір, поролон, косметичний спонж.
Вихователем було проведено гурткове заняття з дітьми старшої групи «Зима-чарівниця». Приємно зазначити, що дитячі роботи, під час творчого процесу такого малювання, не залежні від зразка, як зазвичай – вони не схожі одна на одну і дивують інших. У дітей задіюються всі можливі сенсомоторні рецептори. Вони вчаться створювати гарні зображення, радіти їм, вірити в свої сили, координувати дії ока, руки, кисті…
Фінальним акордом став практикум для учасників майстер-класу – інтерактивна гра «Диво-дерево», де дорослі змогли використати отриманні теоретичні знання на практиці. Ялинкові прикраси, розфарбовані нетрадиційними техніками, прикрасили Диво-дерево. Кожен причепив свій шедевр на ялинку, загадавши при цьому бажання.
Ми впевнені, що за допомогою таких занять, дошкільники краще розумітимуть почуття інших, подолають сором’язливість, страх перед малюванням, перед тим, що нічого не вийде, проявлять свої нахили, здібності, обдарування, уяву, фантазії.
Дякуємо за чудовий майстер-клас!
Спеціаліст відділу освіти Н.Завертайло